close
تبلیغات در اینترنت
اخبار ورزشی ایران و جهان - 4

دلیل «هو» شدن آندرس اینیستا در «سن مامس»

دلیل «هو» شدن آندرس اینیستا در «سن مامس»

 

آندرس اینیستا

سن مامس، تنها ورزشگاهی در اسپانیا است که کاپیتان باسابقه بارسلونا در آن هو می‌شود.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از موندودپورتیوو، آندرس اینیستا پنجشنبه دوباره به سن ماس برمی‌گردد تا در دیدار رفت بارسلونا و اتلتیک بیلبائو در مرحله یک هشتم نهایی کوپا دل ری بازی کند. این ورزشگاه برای هافبک اسپانیایی بارسلونا متفاوت است چون چند فصل است که او در آنجا هو می‌شود.

دلیل هو شدن هافبک بارسلونا به خاطر اتفاقی است که در دیدار فصل ۱۱ – ۲۰۱۰ رخ داد. در آن بازی فرناندو آموربیتا به علت خطا روی اینیستا اخراج شد. هواداران اتلتیک معقتد بودند اینیستا هنگام زمین افتادن اغراق کرده است تا داور یعنی متیو لائوس، کارت قرمز را به آموربیتا نشان داد. پس از این  اتفاق هافبک اسپانیایی در سن مامس هو می‌شود.

سه سال پس از آن قضیه، اینیستا مصاحبه‌ای انجام داد که خشم هواداران اتلتیک را برانگیخت. بازیکن بارسلونا گفت‌: برای من سن مامس تنها یک ورزشگاه است اما برای هواداران این تیم فرق می‌کنند. با این حال برای من مانند دیگر ورزشگاه‌هاست. برای من بازی کردن در بیلبائو مانند بازی کردن در ورزشگاه اتلتیکومادرید است.

هواداران اتلتیک او را به خاطر این اظهارات بخشیدند و به سوت‌های اعتراض آمیزشان ادامه‌ دادند تا سن مامس تنها ورزشگاهی در اسپانیا باشد که هافبک محبوب اسپانیایی در آن هو می‌شود. اینیستا حتی در ورزشگاه‌های تیم‌های رقیب همچون رئال مادرید، والنسیا، اتلتیکومادرید و سویا هو نمی‌شود.[ چهارشنبه 15 دي 1395 ] [ 15:13 ] [ ]

شطرنج‌بازان کوچک، متفکران بزرگ

شطرنج‌بازان کوچک، متفکران بزرگ

 

شطرنج‌بازان کوچک، متفکران بزرگ

شطرنج بازان کوچک اما فکور ایران تیم ملی بزرگسالان را تسخیر کرده اند و به فکر روزهای بزرگتری هستند.

صحبت از قهرمان و نفر اول رنکینگ کشور در ورزش که به میان می آید، می‌شود به هر کسی فکر کرد جز دو نوجوان ۱۳ و ۱۶ ساله! اولی کم سن و سال ترین قهرمان کشور در تمام رشته هاست و دومی جوان ترین استاد بزرگ تاریخ شطرنج ایران. سن و سالشان کم است اما آرزوهایشان بزرگ. علیرضا فیروزجاه و پرهام مقصودلو، شطرنجبازان شمالی، می روند که مرز شطرنج ایران را هل بدهند و گستره شطرنج ایران را وسعت دهند. نکات مشترکشان کم نیست که مهمترین آن رسیدن به قهرمانی جهان است.

در ادامه گفتگوی ایسنا با فیروجاه و مقصودلو را می‌خوانید:

ایسنا: چطور شد که به شطرنج علاقه‌مند شدید؟

مقصودلو: پدر من بازیکن شطرنج بود و من را با شطرنح آشنا کرد. اما اوایل علاقه من بیشتر به فوتبال بود. حالا هم تفریحی هر هفته سالن می‌گیریم و بعد از اینکه دستم مصدوم شد نتوانستم فعلا بازی کنم. ابتدا عاشق فوتبال بودم ولی وقتی پدرم من را به سمت شطرنج کشاند عاشق این رشته شدم. شطرنج را  با آقای منوچهری به عنوان اولین مربی شروع کردم که ایشان خیلی روی من تأثیر گذاشت. ریتینگ اولیه من ۱۸۹۷ بود. خیلی از شطرنجبازان از 5 یا 6 سالگی شطرنج را آغاز می کنند اما من دیرتر شروع کردم. پدرم یک بار که به من شطرنج آموزش داد متوجه شد که خیلی خوب بازی می کنم و استعداد زیادی دارم.

فیروزجاه: دایی من شطرنج بازی می کرد. برادرم هم به این بازی علاقه‌مند بود که من با دیدن بازی آن ها به شطرنج علاقه پیدا کردم. برادرم پنج سال از من بزرگتر است. البته او شطرنج را کنار گذاشت و مشغول تحصیل است. تابستان کلاس شطرنج می رفتم و اولین استادم خانم غایبی بود. بعد در چند مسابقه استانی شرکت کردم و رفته رفته پیشرفت کردم و دوست دارم این مسیر را تا قهرمانی شطرنج جهان پیش ببرم. وقتی با دایی ام هم بازی می کردم بعد از آن به کلاس رفتم و به شطرنج علاقه مند شدم و علاقه‌ام به شطرنج نسبت به فوتبال بیشتر شد تا اینکه فوتبال را کلا کنار گذاشتم. پیش چند مربی در بابل رفتم و اولین مسابقه رسمی را در ۹ سالگی شرکت کردم. ریتینگ اولیه من ۱۷۳۰ آمد. برادرم نیز ریتینگ ۲۱۰۰ دارد. حالا مشغول کنکور است قبل از اینکه درسش زیاد نبود باهم بازی می‌کردیم. حالا تمرینات من بیشتر با کتاب است و اینترنتی بازی می‌کنم زیرا بابل شطرنج باز شاخص ندارد.

پدر فیروزجاه: من خودم شطرنج بازی نمی‌کنم. در خانه ما دایی و برادر علیرضا شطرنج بازی می کردند در آن زمان علیرضا هفت ساله بود که به شطرنج علاقه‌مند شد. روزی دایی علیرضا که استاد دانشگاه است به من گفت علیرضا در شطرنج نبوغ دارد. من ابتدا توجه نکردم البته علیرضا در آن زمان کلاس فوتبال نیز می رفت و دروازه بانی اش خوب بود.

بیشتر مردم ما به دنبال هیاهو هستند و رشته‌هایی مثل کشتی و فوتبال در ایران محبوب است. حالا بازتاب شطرنج زیاد شده و به نظرم این به دلیل حضور نسل نو در شطرنج است. در زمان جام جهانی ۹۸ خیلی از فوتبالیست‌های شاخص ظهور کردند آن تیم تکرار نشده است و تیم فوتبال ایران در آن سال در اوج بود. حالا نیز شطرنج مثل تیم فوتبال ایران در جام جهانی ۹۸ است. از این نسل می تواند قهرمان جهان نیز ظهور کند.

ایسنا: وضعیت تحصیلی تان در چه حال است؟[ چهارشنبه 15 دي 1395 ] [ 15:7 ] [ ]
آموزش تعمیرات فتوکپی | رزرو آنلاین هتل | فلزیاب | انجام پایان نامه ارشد | بلیط آنکارا
بازی دخترانه | تعمیر تبلت چینی | آموزش تعمیرات مانیتور | آگهی رایگان